Pravidelné čistenie fasád domov od profesionálov: Novodobý luxus či skutočná nevyhnutnosť?

11. októbra 2023 zaujímavosti 376 Views
Pravidelné čistenie fasád domov od profesionálov: Novodobý luxus či skutočná nevyhnutnosť?

Umývanie fasády je dôležitou súčasťou starostlivosti o váš domov. Avšak, mnohí majitelia nehnuteľností na čistenie fasád domov buď zabúdajú, alebo sa tejto úlohe úmyselne vyhýbajú. Veľa ľudí sa totiž domnieva, že profesionálne umývanie fasády a pravidelná starostlivosť o fasádu je niečo nadštandardné, luxusné či príliš drahé, no práve zanedbaná fasáda môže spôsobiť viac starostí a výdavkov ako tá, ktorá je pravidelne čistená.

Prečo by pravidelné umývanie fasády malo byť samozrejmosťou?

Ak sa o fasádu domu majitelia dlhodobo nestarajú, skôr či neskôr sa začnú objavovať závažné problémy. Znečistená fasáda v prvom rade stráca svoj estetický vzhľad, pretože sa na nej vytvárajú povlaky nečistôt, čím budova stráca na atraktivite, a teda tak aj na hodnote. Okrem toho sa však môže materiál fasády oslabiť a následne poškodiť, čo vedie k odlupovaniu farby, rozpadu omietok a následným drahým opravám.

Negatívne dôsledky sa ale neobmedzujú len na vzhľad. Znečistená fasáda nedokáže v plnej miere plniť svoju izolačnú funkciu, čo zvyšuje náklady na energie pre vykurovanie a chladenie domu. Navyše, vlhkosť zachytená na znečistenej fasáde vedie k vzniku plesní a rias, ktoré nielenže kazia vzhľad domu, ale môžu aj poškodiť štruktúru fasády a ovplyvniť zdravie obyvateľov domu.

V skratke, ak dlhodobo zanedbávate pravidelné umývanie fasády, vaša nehnuteľnosť začne nielen postupne strácať na hodnote, ale tiež sa vám výrazne zvýšia výdavky – či už na energie, opravy alebo riešenie zdravotných problémov. Pravidelné čistenie fasád domov je teda mimoriadne dôležité pre zachovanie ich krásy, kvality a funkčnosti.

Ako vyčistiť fasádu domu? Riešením je profesionálne čistenie fasád domov od skutočných odborníkov.

Už viete, že umývanie fasády potrebujete, no neviete ako vyčistiť fasádu domu čo najefektívnejšie? Do čistenia fasády sa síce môžete pustiť aj na vlastnú päsť, no pravdou je, že to vôbec nie je najlepším riešením.

Najlepším riešením pre čistenie fasád domov je totiž odborná firma. Ak si na pomoc zavoláte profesionálov, ušetríte si kopec starostí. Od vyhodených peňazí za neúčinné prípravky, až po riskovanie toho, že by ste si fasádu poškodili. Možno sa bojíte, koľko peňazí by ste do niečoho takého museli investovať… Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku a uvidíte, že pravidelné umývanie fasády od profesionálov vás vyjde naozaj lacno v porovnaní s tým, koľko by ste museli neskôr investovať do rekonštrukcie fasády.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles