Pracujte efektívne, využívajte pečiatky!

27. novembra 2019 Podnikanie 1640 Views
Pracujte efektívne, využívajte pečiatky!

Pečiatky sú síce pradávnym vynálezom, no široké spektrum uplatnenia nachádzajú aj dnes. Aké typy pečiatok môžete v rámci svojich činností využívať a kde si ich nechať vyrobiť?

Pečiatky slúžia ako overený identifikátor, ktorý využívajú prakticky všetci doktori, inštitúcie, firmy, ale aj menší podnikatelia a súkromné osoby. Účel plnia najmä pri podpisovaní a overovaní rôznych zmlúv a iných dokumentov. Vďaka vlastnej pečiatke budete vy a vaša firma pôsobiť oveľa dôveryhodnejšie, ako keby ste všetky listiny označovali len klasickým podpisom. Nehovoriac o tom, že pečiatky naviac dokážu výrazným spôsobom urýchliť prácu, napríklad na jednotlivé tlačivá nemusíte pracne vypisovať svoje kontaktné údaje, stačí vlastniť pečiatku s danými údajmi, ktorú na papier jednoducho otlačíte za pár sekúnd. Pri výbere pečiatky si môžete vyberať z nasledovných typov.

Kancelárske pečiatky sú azda najpoužívanejším druhom pečiatok, svoje uplatnenie nájdu prakticky v každej kancelárii. Dostupné sú vo viacerých veľkostiach a dizajnoch. Vyzerajú atraktívne a skvele poslúžia pri potrebe rýchleho otlačenia často opakovaných údajov na dokumenty.

Vreckové pečiatky sú ešte o niečo prepracovanejšie. Ich hlavnou výhodou je najmä skladná a dobre zatvárateľná konštrukcia, aby ste ich mohli nosiť neustále so sebou vo vrecku.

Okrúhle pečiatky sú skvelým riešením pre každého, kto holduje tradičným riešeniam. Kým štandardné kancelárske pečiatky sú zväčša obdĺžnikové, kruhový tvar pečiatok vyhovie každému, kto chce pečiatku s okrúhlym logom či iným obrazcom kruhového tvaru.

Veľkoplošné technické pečiatky dobre poslúžia v podnikoch, kde je potrebné často uvádzať na rôzne dokumenty väčšie množstvo údajov. Jedna pečiatka môže mať až 14 riadkov!

Rýchloschnúce pečiatky potešia vyschnutím za pár sekúnd, následne nehrozí riziko rozmazania.

Perá s pečiatkou sú skvelým praktickým pomocníkom, ktorého môžete nosiť neustále so sebou. Keďže pečiatka je súčasťou pera, nikdy si ju nezabudnete.

A kde všetky tieto typy pečiatok získate? No predsa v predajni pečiatok, kde si môžete za pár minút vybrať pečiatku s vlastným vzorom. Výber pečiatky nebol nikdy jednoduchší!

About author

Related articles