Nech Vám padne

16. októbra 2015 Podnikanie 3072 Views
Nech Vám padne

Nechajte sa kopírovať vkusne

Pred rokmi, keď som sa na škole hrabala v amerických módnych časopisoch, som natrafila na fotky  celebrít, dokumentujúce ako sa radi obliekajú. Jedna z nich sa vyjadrila, že obľubuje strihy, ktoré kopírujú postavu, ale neobopínajú ju pritesne. Utkvelo mi to a dnes mi toto jednoduché pravidlo pripadá ako jedna zo známok zrelého štýlu. Zdôraznenie každej krivky sa samozrejme pri určitých príležitostiach dá vhodne použiť, ale často sa nosí tak nejako na hrane dobrého vkusu. Naopak, ak tvar oblečenia dobre sedí a pritom ponecháva medzi telom a látkou „vôľu“, celok následne pôsobí upravene, nevtieravo a štýlovo. Je to malý zázračný trik, ktorý dokáže vyzdvihnúť Vaše prednosti a vtiahnuť Vás (pretože samozrejme ide v prvom rade o Váš pocit z oblečenia) do pocitu, že Vám to svedčí. A to rozhodne nemám na mysli iba neexistujúce ideálne postavy –  táto minizásada (a onen imperatív o dobrom pocite) platí plošne, nech už sú Vaše fyzické proporcie akékoľvek.

bh-72

Hľadajte dobré zdroje

Či už preferujete oblečenie extravagantné, ležérne, romantické alebo trendové, vybrať si dobre padnúce kúsky je často umenie. Textílie akoby mali občas akýsi vlastný život a chovajú sa inak pred zrkadlom v skúšobnej kabínke, inak doma pred zrakom partnera, inak na ulici či v práci a po vypraní úplne menia osobnosť. Nechcem Vám brať ilúzie, ani hádzať všetkých  veľkovýrobcov módy pre davy do jedného vreca…ale žiaľ, ak si v obchodnom centre zadovážite tričko „made in Bangladesh“, privysoké očakávania nie sú na mieste. Pokiaľ chcete, aby Vaše odevy skutočne pre Vás fungovali (držali tvar, štýl, farbu, materiálové vlastnosti a podtrhovali Vaše ja, ktoré zaodievate), bude nutné siahnuť po kvalite a menších, overených výrobcoch.

Dámska košeľa – príklad par excellence

Našlo by sa viacero príkladov odevu, ktorý nie je vulgárny, ale naopak lichotivý, poskytuje voľnosť pohybu a pritom zdôrazňuje vkusným spôsobom postavu a vysiela do okolia správu o tom, že ste zrelá žena, vedomá si svojej osobnosti. Najlepším z nich mi pripadá byť nesmrteľná dámska košeľa – má akýsi svojský, špecifický signál, ktorý sa v iných typoch oblečenia hľadá o poznanie ťažšie. Tú pravú môžete začať hľadať napríklad hneď a napríklad tu: www.panskaelegancia.sk – kvalita a šmrnc zaručené.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles