Mravce – spoločenské živočíchy, ktoré milujú sladké jedlá

15. januára 2023 zaujímavosti 553 Views
Mravce – spoločenské živočíchy, ktoré milujú sladké jedlá

Mravce sú spoločenský hmyz, čo je na úvod veľmi dôležitá informácia. Radi sa navzájom dotýkajú, delia sa o jedlo a komunikujú spolu – čo znamená, že veľa domácich prostriedkov, ktoré ľudia skúšajú na ich odstránenie, nie vždy zafungujú. Niektoré z nich sú dokonca natoľko inteligentné, že pokiaľ pred nich nakreslíte kriedovú čiaru alebo použijete citrónovú kôru, pravdepodobne to obídu. Ak ich postriekate repelentom ako je citrónový sprej alebo čpavok, niekoľko z nich zabije a zvyšok odpudí, čo tiež nie je ideálne riešenie. Existuje však účinná nástraha v tvare domčeka, ktorá funguje už behom pár dní a stojí rozhodne sa vyskúšanie!

Čo mravce priťahuje?

Existuje mnoho druhov mravcov a každý z nich priťahuje iné druhy potravín. Vo všeobecnosti možno povedať, že väčšinu druhov mravcov priťahujú sladké jedlá, sirupy či pečivo, ale sú aj druhy mravcov, ktoré priťahujú mastné jedlá.  Ak však máte opakujúci sa problém s mravcami, identifikácia dôvodu „prečo“ je kľúčom k ich odstráneniu. Dôležité je prezrieť kuchyňu, ale tiež všetky rohy v domácnosti, praskliny či vnútra nábytku, keďže mravce sa vedia usídliť naozaj kdekoľvek. Mravec faraón je milovníkom tepla, čiže najčastejšie sa ukrýva v interiéri domu či bytu počas chladných zimných mesiacov.

Nástraha, ktorá skutočne funguje

Základom je nájsť vstup, čiže miesto, odkiaľ mravce prichádzajú k vám domov. A hoci sa môžete pokúsiť utesniť všetky viditeľné vstupné body, niekedy to nemusí stačiť. Mravce sa totiž môžu dostať takmer do akejkoľvek štrbiny či tej najmenšej dierky, keďže sú veľmi malé a v podstate i nenápadné. Bros nástraha na mravce – domček láka mravce, ktorí zanesú gél z pasce do mraveniska, a tak zlikvidujú celú kolóniu, vrátane kráľovnej. Mravce zmiznú behom niekoľkých dní a zároveň ide o bezpečné riešenie, ktoré zabraňuje otráveniu detí a domácich zvierat.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles