Inštalovaním rekuperácie do domu eliminujete šírenie mikróbov

3. augusta 2022 zaujímavosti 532 Views
Inštalovaním rekuperácie do domu eliminujete šírenie mikróbov

Tiež si prajete, aby bol domov vaším útočiskom? Nie vždy stačí využiť bezpečnostnú techniku, ako sú senzory alebo nepremožiteľné zámky. Vo vzduchu lietajú neviditeľní nepriatelia, proti ktorým sa ale dá bojovať. Spoznajte výhody rekuperácie a vytvorte si doma čistý vzduch bez alergénov a mikróbov.

Všade dobre, doma rekuperácia

Vo všeobecnosti sa dobre cítime všade, kde vládne komfort, láska a harmónia. Stačí dobrá atmosféra, priateľské farby a príjemné vône a my sme okamžite dobre naladení a cítime povestný pokoj v duši. Nie všetci si však priestory vo vlastnom dome dokážu vychutnať. Nezabudnime napríklad na alergikov, ktorí sa z príchodu jari a leta netešia tak ako väčšina z nás. Vzduchom poletuje peľ a rôzne iné alergény, ktoré im spôsobujú neželané reakcie.

Kýchanie, svrbenie očí, slzenie, kašeľ – to sú symptómy alergie alebo astmy a my sa proti nim musíme brániť, či už liečbou, alebo využitím takých technických hračiek, ktoré nám chúlostivým obdobím alergií pomôžu prejsť bez vážnejších ťažkostí. Rekuperácia do domu sa ukazuje ako najlepšia zbraň proti alergiám. Filtre dokážu vyčistiť vzduch od alergénov na takmer sto percent, a vy sa konečne budete môcť slobodne nadýchnuť všetkých vôní u vás doma.

Tichá, nenáročná na údržbu a spoľahlivá

Predstavte si, že cestujete na dovolenku alebo služobnú cestu. Bez využitia rekuperácie by vás po týždni či dvoch čakala domácnosť s nadmernou vlhkosťou a nevyvetraný vzduch. Rekuperácia predstavuje spôsob, ako vyvetrať priestor, aj keď tam práve nie sme, ale aj ako sa dobre vyspať počas horúcich nocí.

Už sa vám stalo, že boli vaši susedia hluční a nemohli ste sa sústrediť na prácu alebo pokojne zaspať? Riešením môžu byť moderné rekuperačné jednotky, ktoré pracujú tak potichu, že ich môžete nechať vzduch filtrovať aj počas noci. Filtre stačí vymieňať 4-krát ročne, a to teda nie je nič náročné.

Zdravá domácnosť a vyšší komfort

Systém riadeného vetrania sa do domov inštaluje vzhľadom na veľkosť plochy, ktorú potrebujete nadopovať sviežim, od alergénov a mikróbov očisteným vzduchom. Výmenníky rekuperácií majú 100 % tesnosť a aj ich údržba je jednoduchá, stačí ich vypláchnuť vodou.

Rekuperácia do domu spĺňa všetky hygienické a protipožiarne predpisy, preto sa nemusíte báť nechať rekuperáciu zapnutú aj počas vašej neprítomnosti. Vďaka viacerým režimom si činnosť rekuperačnej jednotky prispôsobíte na mieru.

Môžete vetrať, a pritom ani neotvoríte okno. Doma vás preto čaká príjemná vôňa a ticho. Využívaním rekuperácie je možné interiér vychladiť prúdením sviežeho vzduchu, čo je príjemné najmä v lete. V zime sa vďaka rekuperačnej jednotke neoberiete o teplo, ktoré by ste z príbytku vyhnali von cez otvorené okná. Rekuperácia je nový člen vašej domácnosti, spoločník na nezaplatenie.

 

 

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/choroba-kychanie-vreckovka-klamanie-3807629/

Zdroj: https://unsplash.com/photos/kqDEH7M2tGk


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles