Inflácia vás nemusí pripraviť o vaše úspory, investujte bez obáv do zlatých mincí

5. novembra 2021 zaujímavosti 743 Views
Inflácia vás nemusí pripraviť o vaše úspory, investujte bez obáv do zlatých mincí

Rastúca inflácia je veľkým strašiakom pre väčšinu obyvateľov Slovenska, nakoľko nie všetci sú milionármi a majú množstvo peňazí, pri ktorom sa nemusia obávať minulosti. Inflácia je tu už od času zrušenia zlatého štandardu, čo bola jediná istota, že sa do obehu nedostane nikdy viac peňazí, než množstvo zlata, ktoré krajina vlastnila. Dnes sa z tlače dostáva do obehu veľké množstvo peňazí, ktoré spôsobuje pokles ich peňažnej hodnoty. Boli by ste za návrat zlatého štandardu? Možno je to v nedohľadne, ale kúpiť a vlastniť zlato sa vám dnes oplatí, je to jeden zo spôsobov, ako sa samotnej inflácii aspoň čiastočne vyhnúť.

Za každý nákup sa u nás platí dvadsaťpercentná daň. Investičné zlato má obrovskú výhodu, pretože je od tejto dane oslobodené. Tým neklesá jeho hodnota a jeho kúpa je pre investorov skutočne výhodná. Teda nie len pre investorov, ale aj pre obyčajných ľudí, ktorí chcú mať svoje financie pod vlastnou kontrolou.

Zlaté mince budú vašim pokladom

Zlato patrí medzi drahé kovy a jeho vlastníctvom by ste v podstate boli majiteľmi pokladu. Zliatky predstavujú stabilitu, ktorú inflácia, pokles a rast hodnoty bankoviek nemôžu ovplyvniť. Ich hodnota je totiž pevná a s narastajúcim záujmom o kúpu zlatých mincí je vidieť, že ľudom ich peniaze nie sú ukradnuté a chcú finančné zabezpečenie pre ich budúcnosť.

Luxus alebo dostupnosť?

Vlastniť zlaté mince dnes nemusí byť žiadnym luxusom, rovnako aj striebro je na trhu veľmi vyhľadávané, bohužiaľ ale nie je oslobodené od DPH, preto je záujem o neho o niečo nižší. Drahé kovy si dnes môžete dovoliť aj vy, sú dostupné na internetových obchodoch a ich vlastníctvo vám zaručí, že uchovávate hodnoty a neprenášate len peniaze z banky do banky alebo z banky do peňaženky.

About author

Related articles