Hypotéka na stavbu domu

19. apríla 2018 Hypotéka, Úver a leasing 2576 Views
Hypotéka na stavbu domu

Možno neviete, ale banky vám vedia poskytnúť pôžičku okrem hotovej nehnuteľnosti , aj na jej stavbu. Požičať si viete dokonca aj na samotný stavebný pozemok. Celý proces hypotéky na stavbu je nasledovný.

Vo vami vybranej banke predložíte dve žiadosti o úver. Jedna bude slúžiť  na hypotéku na pozemok a druhá na samotné financovanie bývania., teda stavbu domu. Ak už svoj pozemok máte, stačí vám len samotná hypotéka na stavbu domu. O ňu však viete požiadať až vtedy, keď už máte rozostavaný dom, zamerateľný geodétom.  Následne ho bude potrebné založiť v prospech banky.

V prípade, že máte k dispozícií aj inú nehnuteľnosť, ktorú viete založiť, môžete taktiež požiadať o úver na výstavbu. Opäť však bude treba právoplatné stavebné povolenie. Po skolaudovaní je možné si preniesť záložné právo na novostavbu. Výhodou tohto celého je, že banka vám môže poskytnúť úver až do 100% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a môžete tak prefinancovať celú výstavbu a poprípade aj pozemok.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles