Bezkontaktná platba aj história transakcií. Aké výhody prináša stravovacia karta firmám a zamestnancom?

12. júla 2022 zaujímavosti 681 Views
Bezkontaktná platba aj história transakcií. Aké výhody prináša stravovacia karta firmám a zamestnancom?

Ubehlo už viac 17 rokov, čo na slovenský trh vstúpila francúzska spoločnosť Up Déjeuner, vtedy ešte pod názvom Chèque Déjeuner. Za ten čas stala lídrom na našom trhu v poskytovaní nielen stravných lístkov ale aj benefitov pre zamestnancov. Skupina Up celosvetovo pôsobí v 26 krajinách a jej produkty využíva takmer 25 miliónov ľudí. Nemalý podiel na tom má neustále zlepšovanie služieb. Jedným z rozšírení produktovej línie je tiež stravovacia karta Up. Aké výhody prináša zamestnancom a firmám? 

Ako funguje stravovacia karta Up

Stravovacia karta Up slúži ako náhrada papierových stravných lístkov. Vyzerá podobne ako štandardná kreditná karta, rovnako umožňuje bezkontaktnú platbu (až do výšky 50 €) a pri prekročení sumy stačí zadať PIN kód. 

Samozrejme, je tu jeden zásadný rozdiel: používateľ stravovacou kartou Up zaplatí – ako napovedá samotný názov – iba za jedlo a nápoje. Používateľ tak v porovnaní s papierovým gastráčom nemusí riešiť vydávanie ani minimálnu platbu. Stravovacou kartou totiž zaplatí už od 1 centa, maximálnu možnú platbu určuje zostatok na konte. Používateľ tiež ocení, že pomocou NFC technológie si môže kartu spárovať so svojím telefónom, platiť a kartu nechať doma.

Kde zaplatí používateľ stravovacou kartou 

Stravovacou kartou Up je možné platiť vo viac ako 9 500 rôznych reštauráciách, jedálňach či bistrách na Slovensku. Medzi akceptačnými miestami nechýbajú ani potraviny, supermarkety a obchodné reťazce. Používateľ tak uhradí za nákup jedla a nealkoholických nápojov, ale tiež účet za obed. Práve spoločné obedy s kolegami považujú zamestnávatelia za skvelú príležitosť, ako motivovať svojich zamestnancov k lepším výkonom a tímovému duchu. 

Platnosť karty je až 3 roky, takže prináša dostatok slobody. Používateľ si k stravovacej karte Up tiež môže stiahnuť aplikáciu alebo používať online rozhranie pomocou internetového prehliadača. Tak sa dostane do svojho konta, kde si jednoducho a prehľadne skontroluje zostatok kreditov na konte alebo históriu transakcií. 

Stravovacia karta, ktorá pomáha šetriť – čas aj peniaze

Stravovacia karta Up prináša množstvo výhod zamestnancom i zamestnávateľom. Zamestnanci okrem jednoduchšej platby či odolnosti proti mechanickému poškodeniu (papierové gastráče sa mohli často roztrhnúť či vyprať) ocenia tiež možnosť ušetriť. 

Každý používateľ stravovacej karty sa totiž stáva členom Klubu Up, vďaka ktorému dokáže ročne prostredníctvom rôznych zliav a akcií ušetriť až 720 € ročne. A to aj vďaka bezplatnej Sphere karte, s ktorou získava zľavy vo výške 5 – 30 % vo viac ako 10-tisíc obchodoch na Slovensku i v Česku. 

Benefity prirodzene ocenia aj samotní zamestnávatelia. Vďaka stravovacej karte Up totiž odpadá povinnosť fyzicky distribuovať papierové stravné lístky. Zníži sa rovnako i administratíva – celý proces objednávania a dobíjania kreditov na stravovacie účely sa totiž odohráva online. 

Chcete sa o stravovacej karte Up dozvedieť viac alebo si ju objednať? Navštívte stránku up-dejeuner.sk.

Aké výhody prináša stravovacia karta firmám a zamestnancom?

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles