Myslite ekonomicky a kupujte zimné doplnky do vozidla v lete

6. júla 2022 Podnikanie , zaujímavosti 783 Views
Myslite ekonomicky a kupujte zimné doplnky do vozidla v lete

Šetriť sa dá rôznymi spôsobmi. Napríklad tak, že doplnky k vozidlu ako snehové reťaze a pneumatiky budete kupovať mimo sezóny, v ktorej sa plne využívajú. Zimné pneumatiky na jar sú lacnejšie ako na konci leta, letné pneumatiky sú lacnejšie na jeseň. Snehové reťaze zoženiete so zľavou počas letných mesiacov.

Kupovať snehové reťaze v lete? Skvelý nápad

Reťaze na SUV 4×4 alebo na menšie osobné vozidlá sa dajú práve v tomto období kúpiť so zľavou. Nielenže ušetríte, ale budete tiež vopred pripravení na zimu a jej nástrahy. Ešte snehové reťaze nevlastníte? Robíte chybu. Nikdy neviete, kedy ich budete potrebovať. Povinné sú síce len vo vyznačených úsekoch ciest, a to hlavne v horách, ale uplatnenie nájdu aj inde. Je jedno či vlastníte športiak, SUV alebo offroad, s každým vozidlom sa vám môže stať, že zapadnete v zime na parkovisku. So snehovými reťazami, a to hlavne s tými kovovými, si poradíte so závejmi i s ľadom bez nutnosti vyhnať motor do vysokých otáčok. Zároveň vám musíme pripomenúť, že aj úseky ciest medzi obcami sú v zime často zaviate snehom a záveje sú vyššie ako vaše drahé či najlacnejšie pneumatiky. S takouto nádielkou snehu si opäť poradia len snehové reťaze. Šťastie praje pripraveným na cestách i v lesnom teréne. Ak sa vyberiete na poľovačku a dostanete sa na rozmočenú poľnú cestu, tak sa môže stať, že zapadnete do bahna. Snehové reťaze sú pomôckou nielen na snehu, ale tiež v bahne či v štrkovo – pieskovom teréne.

Najlacnejšie pneumatiky? Akcie sú v plnom prúde

Máte nejaké peniaze odložené bokom? Kúpte si v lete zimné pneumatiky. Nedajte sa však ihneď okúzliť iba cenou. Nájdite rozumnú hranicu medzi zľavami a kvalitou. Počas kúpy zimných pneumatík si všímajte hodnotenie ich správania na ľade a snehu. Dajte si tú námahu a prečítajte si výsledky testov pneumatík a recenzie. V prípade, že sa v zime častejšie ocitnete mimo mesta, tak investujte do zimných pneumatík s asymetrickým dezénom. Počas jazdy v meste vám budú stačiť tie, ktoré majú symetrický dezén. Pri podozrivo lacných výpredajoch skladových zásob si overte, kedy boli pneumatiky vyrobené. Tento údaj ľahko zistíte podľa tzv. DOT čísla vyrazeného na bočnici pneumatiky. Prvé dve čísla označujú týždeň a druhé dve rok, v ktorom vzišli pneumatiky z výrobnej linky. Čím dlhšie ležali na sklade, tým viac strácali na kvalite. Pneumatiky staršie ako 5 rokov radšej nekupujte.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles