Offshore vs. onshore. Poznáte rozdiely?

28. októbra 2015 Podnikanie 3636 Views
Offshore vs. onshore. Poznáte rozdiely?

Optimalizácia to nie je len také vznešené slovo, ktoré je dnes veľmi trendy a chce ho používať každý podnikateľ. Keď viete správne optimalizovať, je to účinná taktika, ako pomôcť ušetriť svojej firme slušnú financie. Samozrejme, všetko závisí od vašich tržieb a ziskov. Ako sa vyjadril Patrik Tkáč, jeden z najbohatších Slovákov, na svojom Facebooku: „Každý Slovák a Čech, ktorý očakáva kapitálový zisk vyšší ako 200-tisíc eur a neinvestuje prostredníctvom štruktúry podobnej Cypru, okráda vlastnú rodinu.“ Keď budeme maximálne úprimní, daňové prostredie na Slovensku nepatrí medzi tie najlepšie a Tkáč má z čisto podnikateľského hľadiska pravdu.

Onshore a offshore spoločnosti

Čo sú onshore a offshore spoločnosti a aké sú ich výhody? Zahraničná offshore firma sa nachádza v daňovom raji, z ktorého legislatívy ťaží. Ich najväčšou výhodou je nulové daňové zaťaženie pre podnikateľov. Nejde o štandardné ekonomiky, sú to drobné štáty ako Seychely, Belize či Panama. A čo sú onshore spoločnosti? Tie naopak využívajú výhody tradičného ekonomického systému. Hľadajú rôzne daňové úľavy, výhody či zľavy. Obľúbené sú hlavne štáty ako Cyprus, Holandsko či Veľká Británia.

Onshore spoločnosť vo Veľkej Británii

Založenie onshore spoločnosti vo Veľkej Británii je výhodné hlavne pre malých podnikateľov, ktorí neplánujú mať ročné tržby vyššie ako 81-tisíc libier. Do tohto obratu je registrácia k plateniu DPH dobrovoľná. Ďalšou výhodou je, že základný kapitál firmy vo Veľkej Británii môže byť aj 1 libra.

Offshore spoločnosť na Seychelách

Seychely sú typickou offshore destináciou, ktorú označujeme ako daňový raj. Offshore firma na Seychelách má hlavnú výhodu, že tu majú podnikatelia nulové daňové zaťaženie. Navyše je tu dobrá politická a legislatívna stabilita. A môže takáto firma podnikať na Slovensku? Legislatíva Slovenskej republiky umožňuje podnikať na jej území aj firmám z tzv. daňových rajov. Spoločnosť ako stvorená na lepšiu optimalizáciu vašich firemných peňazí, čo poviete?

FOTO:  © lenets_tan / Dollar Photo Club


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles