Internetové peňaženky

20. augusta 2015 Aktuality , Ekonómia , Podnikanie 5796 Views
Internetové peňaženky

Možnosti platenia cez internet sú v dnešnej dobe naozaj široké. Najpoužívanejšou z nich je samozrejme platba prostredníctvom platobnej či kreditnej karty, ktorú má dnes už azda každý z nás a proces platby je naozaj jednoduchý. Pri niektorých stránkach či internetových obchodoch, ktoré svojim vystupovaním nebudia prílišnú dôveru, sa však bojíme karty použiť kvôli strachu z odcudzenia citlivých informácií a ich následnému zneužitiu. Riešenie ponúkajú internetové peňaženky.

Internetové peňaženky sú systémy, do ktorých si môžete poslať svoje peniaze a následne nimi platiť na niektorých internetových stránkach. Je tu aj možnosť posielania peňazí medzi účtami či ich vybrania na bankový účet. Internetové peňaženky, aspoň tie spomenuté v tomto článku, sú dôveryhodné a nemusíte sa pri ich používaní báť. Vďaka nim nemusíte pri platbe na neznámych stránkach zadávať údaje o vašej karte. Namiesto nich stačí zadať prihlasovacie údaje k účtu v internetovej peňaženke. Vzniká tak dodatočná vrstva ochrany vašich peňazí a informácií.

Najznámejšou internetovou peňaženkou je nepochybne PayPal. Umožňuje bezpečné platby prostredníctvom platobnej karty či bankového účtu. Služby PayPalu využíva veľké množstvo známych aj menej známych spoločností, v ktorých ním môžete bezpečne zaplatiť.

Ďalšou známou internetovou peňaženkou je Skrill, ktorý bol ešte donedávna známy ako Moneybookers. Skrill môžete použiť na platbu na rôznych internetových stránkach, no na čo je najčastejšie používaný, sú hazardné hry. Výhodou Skrillu sú nízke poplatky a podpora v mnohých internetových kasínach a stávkových spoločnostiach. Podobnou peňaženkou, ktorá je taktiež prevažne používaná pre potreby hazardných hráčov, je Neteller. Oproti Skrillu si však za svoje služby účtuje vyššie poplatky.

Spomenuli sme tri z najznámejších internetových peňaženiek, s ktorými máme skúsenosti a fungujú tak, ako by mali. Existujú mnohé ďalšie peňaženky, no pred ich použitím si radšej zistite, aké s nimi majú ľudia skúsenosti. Malý výskum pred výberom internetovej peňaženky vám môže ušetriť mnoho problémov.

 

FOTO:  © Sinisa Botas / Dollar Photo Club


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles