Na čo sa zamerať pri kúpe epilátora?

28. augusta 2018 SEO články 1873 Views
Na čo sa zamerať pri kúpe epilátora?

Epilátory sú dnes veľmi dôležitými spotrebičmi, na ktoré staví mnoho žien. Túžba po hladkej pokožke bez chĺpkov je až tak veľká, že v minulosti si ženy vytrpeli aj veľmi veľkú bolesť, ktorá bola občas neznesiteľná. Doba však neustále napreduje, a tak si dnes môžete kúpiť epilátory, ktoré vás zbavia chĺpkov bezbolestne alebo len s veľmi malou bolesťou. Problém je však v tom, že v obchodoch je veľké množstvo epilátorov, z ktorých je len veľmi ťažko vybrať si. V dnešnom článku vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší! Zamerali sme sa hlavne na epilátory z ponuky na Alze kde sme ich mohli vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu.

Starostlivosť o telo je dnes veľmi dôležitou súčasťou našich životov a akoby prirodzenou potrebou, ktorú máme. Okrem hygieny sem patrí aj depilácia alebo iný spôsob odstraňovania chĺpkov na tele. Ženy sú často tie, ktoré túžia po hebkej pokožke, ktorá je mnohokrát veľmi ťažko dosiahnuteľná.

Základné informácie

Na začiatok si spomenieme základné informácie, podľa ktorých by ste mali postupovať, a ktoré by ste mali mať rozmyslené hneď na začiatku. Práve od nich sa odvíjajú ďalšie dôležité parametre.

  1. V prvom rade si rozmyslite, či chcete depilačné zariadenie alebo epilátor. Rozdiel medzi týmito dvomi strojčekmi pozná len málo ľudí, no ak si idete niečo podobné kupovať, mali by ste ho vedieť aj vy. Rozdiel je v tom, že pri depilácií odstraňujete hornú časť chĺpku nad pokožkou, a pri epilátore dochádza k celkovému vytrhnutiu aj s korienkom. To znamená, že epilátor je účinnejší, ako depilátor.
  2. Ďalej by ste mali vedieť, že neexistujú len epilátory a depilátory, ktoré vytrhávajú chĺpky (dnes už jemnejším spôsobom ako to bolo v minulosti), ale takisto aj špeciálne, no drahšie, epilátory s IPL technológiou, ktoré pomocou svetelných impulzov zbavujú pokožku chĺpkov. Tie vás dokážu v niektorých prípadoch zbaviť chĺpkov navždy.
  3. Pri výbere epilátora by ste si mali vybrať taký, ktorý funguje aj na batérie. Je to najmä z praktického hľadiska, keď cestujete. Využijete ho aj na miestach bez elektrickej energie.
  4. Potrebujete nejaký epilátor, ktorý vám ponúkne ďalšie zaujímavé funkcie? Do takéhoto prístroja sa naozaj oplatí investovať, pretože vám počas procesu epilovania poskytne napríklad masáž miesta pomocou masážnych hlavíc.

Na začiatok by ste tak mali vedieť, či si vyberiete epilátor alebo depilátor. Povedzme si presnejšie, čo teda pojmy epilácia a depilácia znamenajú:

Epilácia – ide o odstraňovanie samotného chĺpku aj s celým korienkom. Hovoríme o rôznych typoch vytrhávania alebo iného ničenia chĺpku aj spolu s korienkom. Často sa chĺpkom vytrháva opakovaným aplikovaním jednej z týchto metód, kým sa korienok neoslabí.

Depilácia – tu ide zas o odstraňovanie chĺpkov nad povrchom pokožky, takže ide o to, že holiace strojčeky vám ponúka menej bolestivý spôsob odstraňovania chĺpkov. Na druhej strane však ide len o krátkodobé odstránenie. Chĺpky sa tak vrátia veľmi skoro.

Typy prístrojov

Teraz, keď už viete, aký je rozdiel medzi týmito dvomi prístrojmi, mali by ste si vybrať aj ten najlepší prístroj.

Holiaci strojček

Klasickým a najrýchlejším spôsobom odstraňovania chĺpkov je jednoducho ich holenie. Ide tu o planžetový systém, ktorý obsahuje pevnú, ale takisto aj ohybnú hlavicu s planžetami. Pri kvalitnejších typoch tu môžete nájsť aj viaceré nadstavce v podobe zastrihávačov, masážneho systému alebo napínačov pokožky.

Pri takomto type strojčekov sa neodporúča holiť sa nasucho, pretože by mohla byť pokožka podráždená. Najlepšie je používať určené prostriedky na holenie ako napríklad pena, gél alebo aspoň mydlo. Tieto prostriedky sa používajú na zvlhčenie a následné zmäkčenie pokožky.

Po holení holiacim strojčekom by ste ho mali umyť pod tečúcou vodou alebo by ste ho mali dezinfikovať špeciálnymi prípravkami, aby ste sa zbavili rôznych baktérií a zlepšili ste jeho životnosť.

Epilačné zariadenia

Epilačných zariadení je hneď niekoľko. Ich rozdiel je často v usporiadaní pinziet a takisto aj v počte nástavcov. Niektoré modely majú aj špeciálne funkcie, ako napríklad osvetlenie pokožky, aby vám neunikol žiaden chĺpok. Ďalšie funkcie sú napríklad pulzná vibrácia, ktorá sa stará o peeling pokožky.

Epilácia je náročnejšia na čas, a preto si musíte spraviť pohodlie a pripraviť sa na to, že to bude trvať trochu dlhšie. Na druhej strane je však takéto odstraňovania chĺpkov omnoho trvácnejšie ako holenie. Táto doba je viac ako dva týždne!

Základné epilátory sú také štandardné strojčeky, ktorých počet pinziet je približne 20 a majú základné nástavce. Mnohokrát však majú aj ďalšie prídavné funkcie, ako napríklad chladiaci obklad, ktorý zmierňuje podráždenie pokožky po depilácií. Okrem chladenia môžu mať napríklad masážnu funkciu, ktorá pokožku rozmasíruje pred procesom epilovania.

Epilátory s IPL technológiou sú nové výrobky, ktoré majú špeciálnu IPL modernú technológiu, ktorá funguje na základe svetelných zábleskov. Tieto špeciálne svetelné impulzy totižto doslova zničí korienok a chĺpok tak nemá odkiaľ vyrásť. Vlasový folikul je tak zahriaty až na 75 stupňov a prichádza aj k jeho deštrukcií. Po opätovnom používaní prestávajú chĺpky rásť úplne. Veľký výber IPL epilátorov nájdete v e-shope TPD.

Základné parametre

Medzi základné parametre väčšinou patria rôzne nástavce a takisto aj rýchlosti, ktoré výrobok má.

Nástavce

Pri nadstavcoch je vhodné, ak ich majú epilátory viac. Výrobok sa potom hodí na rôzne časti tela. Na intímne časti tela sa hodia napríklad jemnejšie nástavce, pričom na podpažie či nohy sa používajú iné, základné nástavce. Pokožka je totižto rôzne citlivá.

Rýchlosti

S rôznou citlivosťou pokožky na rôznych častiach tela idú ruka v ruka nielen nástavce, ale takisto aj rýchlosti. Skúste si vyberať také epilátory, ktoré majú aspoň dve úrovne rýchlosti. Pri odstraňovaní chĺpkov z nôh môžete použiť vyššiu rýchlosť, kým pri intímnych partiách využijete skôr pomalšie nastavenie rýchlosti.

Mokré či suché použitie

Skvelé je aj to, ak je prístroj vodeodolný a tým pádom ho môžete používať nielen na sucho, ale takisto aj na mokro. Niektorým ženám totižto vyhovuje epilácia na mokrý spôsob, pretože je pokožka potom uvoľnená a mäkšia.

Spôsob napájania

Spôsob je takisto veľmi dôležitý. Vybrať si môžete z troch druhov a to:

  • Sieťové napájanie – zariadenie sa priamo napája na elektrickú energiu zo siete. Jeho použitie je obmedzené na miesta s prísunom elektrickej energie, čo nie je práve najpraktickejšie a pri cestovaní ho nemusíte úplne všade využiť.
  • Akumulátorové napájanie – tento typ je vhodný aj na cestovanie. Strojček vám na jedno nabitie môže vydržať 5 až 30 epilačných cyklov.
  • Batériové napájanie – tento typ epilátorov je cenovo výhodná a takisto sa hodí aj na cestovanie. Na rozdiel od akumulátorového sa však pri tomto musia dokupovať batérie, čo nie je príliš výhodné a ekonomické.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles