Udržujte kanceláriu čistú. Vráti sa vám to

28. septembra 2020 zaujímavosti 1345 Views
Udržujte kanceláriu čistú. Vráti sa vám to


Upratovanie je jednou z činností, na ktoré sa dáko obzvlášť netešíte ale je to potrebné spraviť. V dobe zvýšených hygienických opatrení sa kladie ešte väčší dôraz na čistotu kancelárskych priestorov.

Investícia do poriadku v práci sa vám vráti. Poďme sa spoločne pozrieť, prečo je tomu tak.

Vzhľad 

Predovšetkým malé a rýchlo rastúce firmy podceňujú význam celkového vzhľadu priestorov. Pre investorov, klientov, potenciálnych partnerov alebo nových zamestnancov je to ale prvý signál, ako firma funguje. Zanecháva prvý dojem. Čistý a atraktívny interiér môže návštevníkom povedať, že ide o proaktívnu spoločnosť, ktorá sa stará o prezentáciu. Neudržiavaný interiér môže naznačovať, že podnik neinvestuje do pohodlia personálu alebo dokonca do svojho imidžu, čím vyvoláva v mysliach návštevníkov množstvo negatívnych asociácií.

Zdravie

Je preukázateľne dokázané, že zamestnanci sú v čistom a upravenom pracovnom prostredí efektívnejší a produktívnejší. Špinavá kancelária má vplyv aj na práceneschopnosť vašich zamestnancov. Len jednoduchou dezinfekciou stola viete znížiť PN-ky vo firme až o 30%.

Dezinfekcia v čase pandémie je mimoriadne dôležitá a zároveň účinná. Predstavte si, že by sa vo vašom office vyskytol pozitívny prípad. Ak sa nakazená osoba podotýka napr. kľučiek, batérií na WC alebo kávovaru, hrozí rozšírenie choroby aj na ostaných kolegov. Zatvorená prevádzka môže mať pre vás obrovské ekonomické dopady.

Odborníci z firmy Bemalux sa špecializujú na čistenie a dezinfekciu kancelárií na pravidelnej báze. Práve pravidelnosť je pri upratovaní kancelárií nevyhnutná.

Zaujímavý fakt: Spod 1m štvorcového koberca viete vysať až 1 kg nečistôt.

Ušetrené náklady

Zle umyté okná nepôsobia esteticky a na druhej strane majú pre vašu firmu aj ekonomický dopad. Cez špinu totiž do kancelárie nepreniká toľko svetla. Predovšetkým v zimných mesiacoch tak môžete šetriť tým, že necháte slnko, nech ekologicky vyhreje vaše kancelárske priestory.

Nemalé peniaze môžete ušetriť aj na čistiacich prostriedkoch. Profesionáli z Bemalux používajú účinné ale šetrné čistiace prostriedky na dosiahnutie perfektného výsledku. Vďaka vedomostiam a veľkoodberným zľavám neriskujete nezmyselné nakupovanie predražených čistiacich prostriedkov, ktoré nemusia byť ani účinné.

Ak sa rozhodnete nakupovať hygienický materiál priamo cez nich, môžete ušetriť  finančné prostriedky a zároveň váš čas.

Profesionálne čistenie kancelárií je pre vás ekonomicky aj zdravotne ideálna cesta. Nechajte si vypracovať cenovú ponuku na služby z ich portfólia. Upratovanie nie je míňanie financií. Je to investícia, ktorá sa vám vráti v podobe čistého, zdravého a produktívneho prostredia. 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/6/e6999864-9efb-4f94-973d-8dae5d2036f8/ekonom.sk/web/wp-content/themes/highcriteria-premium-theme/includes/single/post-tags.php on line 7

About author

Related articles