Nie je žiadnym tajomstvom, že človek denne produkuje niekoľko litrov odpadovej vody, čo v konečnom dôsledku predstavuje neúprosné množstvo znečisťujúcich látok behom jedného dňa. Ak žijete v rodinnom dome a máte problém napojiť nehnuteľnosť ku kanalizačnej sieti, asi aj vás trápi otázka: „Ako odstrániť znečistenie tak, aby boli splnené prísne normy Európskej únie?“ Existuje totiž množstvo dostupných metód akými sú nádrže z betónu, plastu či kruhov, ktoré sú pre zákazníkov výzvou a takpovediac, „nepoznaným svetom“. Áno, bežný človek pravdepodobne nepozná metódy, ktoré sú určené na odstránenie znečistenia, avšak betónové žumpy patria medzi najpopulárnejšie spôsoby, ktoré umožňujú prispôsobiť veľkosť nádrže k individuálnym potrebám.
Ako si vybrať správnu žumpu?
Betónové žumpy betonovezumpy-kamal.sk/betonove-zumpy/ sa vyznačujú výbornou odolnosťou voči vplyvom vonkajšieho okolia, tvrdosťou a bezpečnou prevádzkou, ktorú poskytujú. Pri výbere je vhodné poradiť sa s odborníkom, avšak vo všeobecnosti platí, že štvorčlenná rodina potrebuje rozsah 9 až 12 m3. Vhodné je, ak siahnete po mierne väčšom modeli, o akom ste pôvodne uvažovali. Betónové žumpy je možné rozdeliť podľa konštrukcie na monolitické jednokomorové nádrže, monolitické dvojkomorové, kombinované jednokomorové a kombinované viackomorové betónové nádrže. Samozrejme, každý typ sa odlišuje – trebárs žumpy, ktoré sú jednokomorové spájajú kvapalné a odpadové vody v jednej nádrži, pričom dvojkomorové ich oddeľujú. Výber je v konečnom dôsledku na vás a vašich preferenciách.
Kvalitne odvedená montáž je kľúčová!
Montáž a prevádzka betónovej žumpy, ktorú ste si na základe daných kritérií vybrali, je samozrejme kľúčová. Odborníci sa postarajú o výkop jamy, jej zarovnanie a zosilnenie. Okrem toho vám pomôžu s výberom vhodného miesta, kde bude môcť byť žumpa umiestnená. Dôležité je, aby neohrozovala či nenarúšala životné prostredie, ale tiež členov domácnosti.